top of page
elplast plus logo.jpg

ELPLAST+ Sp. z o.o.
44-336 Jastrzębie-Zdrój ul. Niepodległości 8

tel. 32 471 80 40

e-mail: elplast@elplastplus.pl

www.elplastplus.pl

Elplast zdj 110.JPG

Firma ELPLAST+ zajmuje się przetwórstwem i produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych. Jest polskim przedsiębiorstwem przemysłowym, istniejącym na rynku od 1999 roku. Siedziba ELPLAST+ oraz zakład produkcyjny mieści się w Jastrzębiu-Zdroju, ale firma ma również oddział w Warszawie.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło opracować efektywną strategię, dzięki której spółka wprowadza swoje produkty na rynek międzynarodowy, a także nieustannie poszerza ofertę. Trzonem działalności ELPLAST+ jest produkcja wyrobów z polietylenu i polipropylenu, takich jak: rury, kształtki i złączki stosowane w instalacjach wewnętrznych zimnej i ciepłej wody, sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacjach centralnego ogrzewania oraz instalacjach przemysłowych. Do czołowych produktów zaliczyć można również studnie polietylenowe kanalizacyjne, telekomunikacyjne i wodomierzowe.

 

ELPLAST+ to firma otwarta na nowoczesne technologie. Wykorzystuje możliwości, jakie daje współczesna nauka, inwestuje w linie produkcyjne i badania, tak by wprowadzać na rynek produkty o najwyższej jakości, podążające za rozwojem i wzrastającymi potrzebami sektorów w których są wykorzystywane. Mimo śmiałego spoglądania w przyszłość, nie zapomina jednak o wartościach, które towarzyszą jej od momentu powstania. Jako firma rodzinna bazuje na doświadczeniu, a troska o klienta i zaufanie do współpracowników są priorytetami.

Fabryka38230095_.JPGHighRes.JPG
Fabryka37750053_.JPGHighRes.JPG

To właśnie strategia i tradycje sprawiły, że dziś ELPLAST+ to spółka ze stuprocentowym rodzinnym kapitałem, zatrudniająca ok. 150 osób oraz dysponująca własnym laboratorium badawczym i nowoczesnym parkiem maszynowym składającym się z 11 linii produkcyjnych. Rozwiązania technologiczne oraz politykę firmy doceniono w wielu prestiżowych konkursach: „Czarne Diamenty”, „Gazele Biznesu”, „Gepard Biznesu”, przyznano jej również tytuł „Produktu na medal 2016” oraz certyfikat „Jakość Roku 2015”. 


Szeroka oferta oraz wiele możliwości zastosowania rur polietylenowych i polipropylenowych sprawiają, że ELPLAST+ jest partnerem firm z sektorów: wodno-kanalizacyjnego, budownictwa, drogownictwa, rolnictwa, górnictwa, przemysłu, a także turystyki. Poprzez swoje produkty firma jest blisko zarówno dużych zakładów przemysłowych, jak i domów jednorodzinnych. Podkreśla nieustannie, że to właśnie rury wodociągowe i kanalizacyjne z tworzyw sztucznych są podstawą higieny w każdym mieście, osiedlu, budynku i mieszkaniu. Instalacje sanitarne z tworzyw sztucznych – w służbie higieny.


Nie ulega wątpliwości, że elementarna dla higieny człowieka jest woda. To właśnie brak dostępu do bieżącej wody i sanitariów jest przyczyną wielu chorób i epidemii w krajach ubogich. Pierwsze instalacje wodociągowe w Polsce powstawały już w średniowieczu i przez wieki przeszły długą drogę, by dziś bazować na tworzywach sztucznych. Historia zna rury drewniane, ołowiane, które były szkodliwe dla zdrowia, rury żeliwne podatne na korozję i kamień, które sprzyjały zanieczyszczeniu wody, rakotwórcze rury cementowo-azbestowe, a także – do dziś używane – rury stalowe, które są ciężkie i szybko korodują. Dlatego współcześnie w instalacjach wod.-kan. stosuje się rury z tworzyw sztucznych, które gwarantują użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, higieny i komfortu. Firma ELPLAST+ proponuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które można dogodnie dopasować do potrzeb konkretnej aparatury. Opracowane optymalne specyfikacje produktów, pozwalają tworzyć rurociągi najwyższej jakości. Systemy z tworzyw sztucznych nie ulegają korozji i elektrokorozji oraz są higieniczne – obojętne fizjologicznie (rura z wewnętrzną warstwą antybakteryjną i antygrzybiczną), dzięki czemu nie wpływają na jakość i właściwości wody. Ich gładkie powierzchnie uniemożliwiają osadzanie się zanieczyszczeń czy kamienia. Wytrzymują duże ciśnienie i mają bardzo długi czas eksploatacji – co najmniej 50 lat. Cenią je sobie wykonawcy, podkreślając lekkość, łatwość w transporcie i montażu. 


Dzięki procesowi wytłaczania spółka produkuje rury wodociągowe z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) klasy PE 100 oraz PE 80 dostępne w szerokiej gamie średnic. W jej asortymencie znajdują się również rury opancerzone PE 100 RC, które są dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami oraz przystosowane do budowy sieci wodociągowych układanych metodami wykopowymi, bezwykopowymi, a także na powierzchni terenu. Rury ciśnieniowe z polipropylenu, można stosować w budownictwie do instalacji wewnętrznych ciepłej i zimnej wody oraz instalacji C.O., a rury z polietylenu klasy PE 80 i PE 100 (dedykowane systemom kanalizacyjnym) służą do budowy sieci kanalizacyjnej deszczowej i sanitarnej. W ofercie spółki znajduje się również pełen osprzęt do wykonania instalacji – szeroki asortyment kształtek i złączek umożliwiający zaprojektowanie dowolnej konstrukcji. Dodatkowo ELPLAST+ jest w stanie zrealizować indywidualne zamówienia klientów. 


Korzystając z nowoczesnej metody rotoformowania, firma produkuje polietylenowe studzienki wodomierzowe o zróżnicowanej specyfikacji, które przeznaczone są do zabudowy wodomierzy i armatury wodnej. Umożliwiają one optymalną ochronę armatury oraz zabezpieczają przed infiltracją wód gruntowych i opadowych. Na szczególną uwagę zasługuje model studzienki wodomierzowej DN 500 – nie posiada ona dna, dzięki czemu wykorzystuje ciepło geotermalne ziemi, zapewniając odpowiednią temperaturę wody nawet podczas dużych mrozów. Wśród proponowanych produktów są studzienki kanalizacyjne, które można stosować w różnych typach kanalizacji (m.in. sanitarnej, czy deszczowej), jako studzienki rewizyjne, wpustowe, rozprężne, osadnikowe i te przeznaczone do przepompowni ścieków. Dopasowane są do terenów o niewielkim obciążeniu oraz do i bardziej wymagających miejsc, jak drogi czy parkingi – mogą być wyprodukowane jako standardowe lub wzmocnione. Do najważniejszych ich zalet należy duża wytrzymałość mechaniczna oraz chemiczna – zbiorniki nie ulegają zniszczeniu pod wpływem agresywnych ścieków czy skażonych gruntów. Klienci szczególnie zadowoleni są z łatwości ich montażu, niskich kosztów, a także niewielkiego ciężaru. 


W firmie ELPLAST+ troska o higienę idzie w parze z ochroną środowiska. Systemy wodociągowe i kanalizacyjne nie zawierają szkodliwych substancji, a po zakończeniu eksploatacji mogą zostać poddane recyklingowi. Codziennie, poprzez rurociągi z tworzyw sztucznych marki ELPLAST+, do milinów domów dostarczana jest czysta woda i odprowadzane są zanieczyszczenia. 

bottom of page