top of page
itron logo.jpg

Itron Polska Sp. z o.o.

30-702 Kraków, ul. T. Romanowicza 6

tel. 12 257 20 27 do 29, fax  12 257 10 25

e-mail: wodaicieplo@itron.pl

www.itron.pl

itron 2.jpg

Sposób zarządzania energią i wodą zdecyduje, jaki będzie XXI wiek. Innowacyjne rozwiązania firmy Itron zapewniają jej klientom pomyślną przyszłość dla ich biznesu, ich odbiorców oraz środowiska. Dostarczamy wiedzę niezbędną przedsiębiorstwom dystrybuującym energię, gaz i wodę do optymalnego zarządzania tymi zasobami.

 

To jest wizja i misja grupy kapitałowej Itron, notowanej na giełdzie nowojorskiej w indeksie spółek technologicznych NASDAQ. Związane z powyższą działalnością obroty firmy w 2011 r. przekroczyły 2,4 miliardy dolarów. Jako producent 9,3 milionów wodomierzy rocznie, Itron jest liderem rankingu według renomowanej międzynarodowej firmy IMS Research (ed. 2012 r.). 

itron 1.jpg
itron 3.jpg

W 1977 r. pod nazwą Schlumberger następuje konsolidacja wielu mniejszych firm zajmujących się produkcją liczników. Oprócz fabryki w Macon, wodomierze są produkowane w Haguenau koło Strasburga, w Asti we Włoszech, w USA (firma Neptun) od 1985 r. i w Niemczech od 1987 r. (firma Allmess). W 1994 roku powstaje Schlumberger Polska z siedzibą w Krakowie. Firma później dwukrotnie zmienia nazwę w związku ze zmianami w całej grupie kapitałowej – w 2001 r. na Actaris (wydzielenie fabryk produkujących wszelkiego rodzaju liczniki ze Schlumbergera), a w 2007 r. na Itron (fuzja z amerykańskim Itronem).

 

Dzisiejsza Itron Polska Sp. z o.o. to prężnie działająca firma prowadząca własny punkt legalizacyjny wodomierzy i ciepłomierzy, reprezentująca interesy całej grupy Itron w Polsce. Oferta dla wodociągów obejmuje wodomierze suchobieżne DN15-500 w najwyższych klasach pomiarowych, odpowiednikach klasy C. Polecamy głównie konstrukcje jednostrumieniowe i objętościowe, ale posiadamy również śrubowe i wielostrumieniowe. Sam wodomierz to jednak zbyt mało, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego przedsiębiorstwa wodociągowego.

Już od 1996 roku firma wprowadziła w licznikach wody specjalne ekstrasuche liczydło przystosowane do bezprzewodowego zamontowania modułu komunikacyjnego. Dzięki temu, bez konieczności wymiany wodomierzy, klienci firmy Itron mogą wprowadzać radiowe systemy zdalnego odczytu w najnowocześniejszym dwukierunkowym standardzie przesyłu danych. Obecny moduł AnyQuest Enhanced posiada wbudowaną funkcję dataloggera, kontrolę on-line prawidłowego doboru wodomierza, rejestrację alarmów z czasem wystąpienia, a system umożliwia nawigację GPS. 

 

Z kolei moduł EverBlu umożliwia odczyty wodomierzy zarówno w systemie stacjonarnym jak i tradycyjnym inkasenckim. Oferujemy także system analizujący dane i ułatwiający podejmowanie decyzji gwarantujących redukcję strat wody. 

 

Zawsze proponujemy rozwiązania optymalne dla klienta w relacji jakości do ceny dlatego współpracujemy już z ponad 600 przedsiębiorstwami wodociągowymi w Polsce, których liczba systematycznie rośnie. 

bottom of page