top of page
Dobrowolsk_ logo.jpg

DOBROWOLSKI Sp. z o.o. 

67-400 Wschowa, ul. Obrońców Warszawy 26A 

tel. 65 540 36 14, mail@dobrowolski.com.pl 

www.dobrowolski.com.pl 

Dobrowolski_okładka_foto_02.jpg

Dobrowolski Sp. z o.o., jako lider na polskim rynku oraz znaczący dostawca urządzeń do wielu europejskich krajów, posiada ponad 60-letnie doświadczenie w wytwarzaniu samochodów specjalnych. Klientami firmy są zarówno przedsiębiorstwa z branży komunalnej, wodociągowo-kanalizacyjnej, drogownictwa, jak i lotniska. 

 

Historia spółki sięga 1957 roku. Wtedy to – jako oddział wrocławskiej firmy, a następnie jako samodzielne przedsiębiorstwo państwowe – zakład rozpoczął działalność produkcyjną. Przekształcenie w spółkę Skarbu Państwa nastąpiło w 1991 roku. Prywatyzacja przedsiębiorstwa, uwzględniająca zmianę marki, miała miejsce siedem lat później, jako wynik 4-letniego pilotażowego kontraktu menedżerskiego Ministerstwa Skarbu Państwa.

Dobrowolski_foto_06.jpg
Dobrowolski_foto_08.jpg

W 2016 roku, w wyniku konsolidacji Grupy Kapitałowej Dobrowolski, spółka przejęła udziały pozostałych przedsiębiorstw i tym samym nastąpiły zmiany w jej kapitale udziałowym. Firma stawia na rozwój i innowacyjność. Powstałe wyroby, od pomysłu poprzez proces technologiczny i produkcję, są autorską koncepcją spółki. Ponadto Dobrowolski bierze pod uwagę wymagania rynku i doświadczenia klientów, które zostają wykorzystane jako baza do powstawania nowych konstrukcji – często unikatowych w skali europejskiej. 

 

W bogatej ofercie spółki znajdują się m.in. cysterny ciśnieniowe, asenizacyjne oraz pojazdy do dystrybucji wody pitnej. Do tych pierwszych należą samochody z serii SSC, przeznaczone do czyszczenia kanalizacji. Nowoczesne rozwiązania, wykorzystywane w tych modelach, oparte są na wieloletnim doświadczeniu, projektowaniu 3D oraz nowych technologiach. W wyniku współpracy z firmą „Rio Service”, do rąk belgijskiego przedsiębiorstwa trafiła niedawno cysterna SSC18K. Jest to największa wodociągowa zabudowa dwufunkcyjna, wyprodukowana we wschowskiej spółce. Zaawansowane technologicznie urządzenie służy do wywożenia nieczystości, opróżniania kolektorów asenizacyjnych, a także do udrażniania łączy sanitarnych. 

Dobrowolski_okładka_foto_03.jpg
Dobrowolski_okładka_foto_04.jpg

Niewątpliwym bestsellerem eksportowym, dostarczanym na zachód Europy, pozostaje seryjna produkcja dwufunkcyjnych cystern SKW 15. Zabudowa pozornie prosta w konstrukcji składa się z niezwykle solidnych komponentów światowej klasy, co czyni cysterny tego modelu wysoce niezawodnymi urządzeniami. Ponadto kolejnym wyrobem, który poza krajem cieszy się dużym uznaniem, jest cysterna ZW. Pojazd ten, służący do przewozu i dystrybucji wody pitnej, znalazł zastosowanie m.in. u litewskich sąsiadów. Dzięki atestowanej izolacyjnej konstrukcji, przystosowana do pracy w upały oraz w niskich temperaturach, cysterna ZW dostarcza wodę pitną w razie awarii sieci wodociągowych. Ponadto w ofercie firmy znajdują się produkty renomowanych producentów – pompy ciśnieniowe i kompresory. 

 

Dobrowolski Sp. z o.o. pozostaje także czołowym producentem sprzętu dla zimowego utrzymania dróg i lotnisk. W ofercie firmy znajdują się m.in. pługi odśnieżne, w tym pług drogowy TM2 czy model PPE 32. Urządzenia te, wykonane z tworzywa sztucznego o dużej odporności na ścieranie i małym współczynniku tarcia, wzbogacone są o system umożliwiający sterowanie pługiem przez kierowcę, znajdującego się w kabinie pojazdu. Ponadto do dyspozycji klientów pozostają również inne modele pługów odśnieżnych, w tym: PDP, PDS, PD03, POL, POC95 czy LPC. Kolejną propozycją dla kontrahentów spółki są posypywarko-solarki, w tym modele ORION, SOLKA, PC i MP2. Gamę produktów firmy Dobrowolski uzupełniają także urządzenia marki VAMMAS. Do najnowszych tego typu wyrobów należą m.in. oczyszczarki lotniskowe SB4504 i SB5504. Ponadto, pod własną marką, firma produkuje polewarki lotniskowe ORION PP2 oraz polewarko-posypywarki Orion COMBI. 

Dobrowolski_okładka_foto_01.jpg
Dobrowolski_foto_07.jpg
bottom of page