top of page
nowe_logo_zwik.jpg

Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. 

90-133 Łódź, ul. Wierzbowa 52

tel. 42 679 00 00, 42 677 82 02

e-mail:zwik@zwik.lodz.pl

www.zwik.lodz.pl 

fb/ŁódzkaWodaNajlepsza

łódź.jpg

Tradycja i nowoczesność od prawie stu lat!

 

Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Łodzi to jedno z największych przedsiębiorstw branży wodociągowej w Polsce. ZWIK jest spółką, w której 100 procent udziałów ma gmina Łódź. ZWiK produkuje rocznie ok. 47 mln metrów sześciennych wody, zaopatruje w nią Łódź, Tomaszów Mazowiecki oraz częściowo Rzgów.

ZWiK sp. z o.o. w Łodzi eksploatuje 2118 km sieci wodociągowej i blisko 1954 km kanalizacyjnej. Woda w sieci wodociągowej w 90% pochodzi z ujęć głębinowych okresu jurajskiego, kredowego i czwartorzędowego, co znacząco wyróżnia łódzką wodę kranową spośród innych wielkich miast w Polsce, stawiając ją pod względem zmineralizowania na równi z wodami źródlanymi. Łódzka woda z kranu jest dobra, czysta i tania, zawiera wiele cennych dla zdrowia ludzkiego minerałów i mikroelementów, jak wapń, magnez, potas, sód i inne, a ich proporcje mają korzystny wpływ na organizm. Z wody korzystają prawie wszyscy łodzianie, 95% ma dostęp do kanalizacji.  ZWIK każdego roku inwestuje w ulepszanie procesów uzdatniania wody oraz modernizację i rozbudowę sieci wodociągowej, dba również o ochronę zasobów wodonośnych, które eksploatuje.  Obecny system dezynfekcji jest w pełni bezpieczny, przyjazny ludziom i środowisku.  ZWiK dba również o stan rurociągów, świadczy też wiele usług dodatkowych takich jak TV inspekcje studni głębinowych i kanałów, laboratoryjne badanie wody i ścieków, bezwykopowe naprawy kanałów metodą „długiego rękawa”. 

Łódzka firma wodociągowa jest ceniona za fachowość, solidność i terminowość. Przedsiębiorstwo gwarantuje bardzo wysoką jakość świadczonych usług swoją długą tradycją oraz doskonałymi referencjami klientów i partnerów handlowych. Potwierdzają to także liczne certyfikaty: ISO 9001:2015 System Zarządzania Jakością, ISO 14001:2015 System Zarządzania Środowiskowego.

bottom of page