top of page
pp logo.jpg

60-478 Poznań, ul. Truskawiecka 9
tel. 61 631 12 80, fax 61 631 12 62
e-mail: kontakt@pumpexpert.pl
www.pumpexpert.pl

p13.jpg

Pumpexpert to firma handlowo-inżynierska, działająca w pięciu sektorach gospodarczych: górnictwo, przemysł, energetyka, budownictwo i usługi komunalne. Oferuje sprzedaż pomp, systemów pompowych, myjni do kół i podwozi, hydrotransport oraz wynajem pomp z floty rentalowej. Klienci firmy mogą liczyć na wsparcie na każdym etapie współpracy: od projektu przez sprzedaż, obsługę posprzedażową związaną z serwisem i sprzedażą części zamiennych. Dzięki wykształconej i doświadczonej kadrze pracowniczej, Pumpexpert jest w stanie sprostać nawet najbardziej złożonym problemom inżynierskim.

p12.jpg

Firma oferuje:

  • pompy Grindex – drenażowe, odwadniające, szlamowe oraz do agresywnych mediów w wykonaniu soloodpornym. Stosowane głównie: w budownictwie, górnictwie, hutnictwie, przemyśle ciężkim, energetycznym i chemicznym. Charakteryzują się: zaworem odpowietrzającym; zabezpieczeniem smart (kontrola kolejności faz); obudową zewnętrzną ze stali nierdzewnej falistej, odporną na uszkodzenia mechaniczne; gumowymi dolnymi amortyzatorami pompy; górną pokrywą kontrolną; uszczelnieniami mechanicznymi; śrubą inspekcyjną (stan oleju, obecność wody w uzwojeniu); dolną płytą z odrzutnikiem.

  • pompy TOYO – unikatowe konstrukcyjnie, zatapialne urządzenia do pompowania gęstych i ścieralnych mediów. Stosowane głównie: w kopalniach piasku i innych surowców, żwirowniach oraz czołowych firmach budowlanych i przemysłowych. Charakteryzują się: wykonaniem materiałowym (wirnik, agitator i płyty cierne zrobione są z żeliwa o bardzo wysokiej zawartości chromu (–28%)); przewymiarowanym wolnoobrotowym silnikiem; potrójnym łożyskowaniem wału; uszczelnieniem przystosowanym do mediów ściernych; głębokość zanurzenia: 60 -120 m.

  • myjnie PEAKWASH – urządzenia do mycia kół i podwozi, dostarczane zarówno jako standardowe przejazdowe i rolkowe myjnie, jak również systemy dostosowane do konkretnej aplikacji. Montaż myjni PEAKWASH jest bardzo prosty i szybki, dlatego nadają się również do zastosowań krótkotermich. Myjnie do kół i podwozi PEAKWASH są całkowicie automatyczne.

  • pompy KIRLOSKAR – od małych urządzeń o wydajności 2 m³/h, aż po wielkie z korpusem betom o wydajności do 120 tys. m³/h i mocy do 12MW. Stosowane głównie: w elektrowniach; przemysłach: chemicznym, petrochemicznym, papierniczym; elektrociepłowniach; wodociągach; systemach: ppoż., nawadniania pól, ochrony przeciwpowodziowej oraz dostarczania wody do wysokich budynków; przepompowniach ścieków o zawartości suchej masy <6%; instalacjach klimatyzacyjnych; zakładach włókienniczych; obiegach zimnej i gorącej wody w przemyśle oraz w dużych projektach systemów hydraulicznych, w których niezbędne są kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania cieczą. 

p3.jpg
p6.jpg
p8.jpg
  • pompy SlurryPro – szlamowe poziome i pionowe, przeznaczone do stosowania w najcięższych warunkach pracy. Znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, górniczym, mineralnym oraz energetyce węglowej. Dostępne w różnych wykonaniach materiałowych: wysokochromowym oraz pokryte specjalnymi powłokami zwiększającymi ich odporność na zużycie. Pompy i części zamienne serii SlurryPro Silver umożliwiają kontynuację eksploatacji bieżącej konfiguracji pompy i rurociągów. Typoszereg pomp szlamowych PREMIUM – pomp serii SlurryPro® DIAMOND umożliwia łączenie ich szeregowo, a dodatkowo ożebrowany korpus, przewymiarowany wał i łożyska powodują, że pompy tej serii pracują w najcięższych warunkach!

  • pompy ZENIT – zatapialne, obejmujące modele z wirnikami kanałowymi zamkniętymi, otwartymi oraz vortex, jak również urządzenia z systemem noży tnących. 

  • zatapialne pompy Zenit UNIQA – wykorzystywane są do ścieków bytowych, gospodarczych, przemysłowych oraz do transportu ścieków i wód deszczowych. Charakterystyka produktu: silnik o sprawności PREMIUM IE3 zgodnie ze standardem NEMA A w klasie izolacji H; możliwość pracy ciągłej (w trybie S1) w cieczy o temperaturze 60°C; wirniki vortex oraz kanałowe wykonane z żeliwa, stali nierdzewnej lub brązu/aluminium; korpus wyposażony w system ACS (ang. Anti-Clogging System); opatentowany system chłodzenia; dwa uszczelnienia mechaniczne z węglika krzemu w komorze olejowej i V-ringi; przewymiarowane, wytrzymałe łożyska przeznaczone do 50 tys. godzin pracy; wały wykonane ze stali nierdzewnej AISI 431.

  • pompy nowej serii Zenit Chopper – podobnie jak wszystkie pompy UNIQA wyposażone są w silniki klasy Premium IE3, co zapewnia najwyższą efektywność, posiadają też wirnik z systemem tnącym umożliwiający rozdrabnianie części stałych, znajdujących się w pompowanej cieczy. Używane są na oczyszczalniach ścieków oraz w systemach przemysłowych i rolniczych, t.j.: pompownie osadów na oczyszczalniach ścieków; przepompownie i tłocznie ścieków; pompowanie gnojowicy oraz ścieków powstających w rzeźniach, ubojniach drobiu, zakładach przetwórstwa ryb itp.; pompowanie pulpy, odcieków z przemysłu papierniczego.

bottom of page